Ajalugu

Perekond Paju

Juhhei liikumine on Eestis alguse saanud Rita ja Tõnu Paju perekonnast. Meie peres kasvas 5 last. Kõige väiksem, Helina, sündis raske südamerikkega. Teda opereeriti, kui ta oli 2-päevane. Järgmine operatsioon toimus 10-kuuselt, sellist operatsiooni polnud Eestis varem tehtud. Südame vahele ehitati vaheseinad – nii korrigeeriti veri õigesti ringlema. Helina kasvas nagu iga tavaline laps, mängides ja lauldes. Oma esimesed laulud suurel laval laulis ta juba 3-aastaselt. Need laulud tõid nii mõnelegi pisara silma. Tema südames oli eriline jumalakartus. Ta rääkis juba siis Jeesusest oma liivakasti sõpradele ja laulis neile. Tema elust võib lähemalt lugeda Helinale pühendatud raamatust “Meie Helina lugu”.

Helina tahtis saada misjonäriks

Kord kui pidasime koduosadust ja meil oli külas Soome Juhhei/Jippii eestvedaja Outi Rossi, küsis ta: „Kes tahab saada misjonäriks?” Helina oli esimene, kes käe tõstis. Mäletame, kui siiralt ta seda ütles. Tahe saada misjonäriks peegeldus Helina silmist.

Sära, Jeesus, sära

Kahjuks suri Helina viie ja poole aastaselt. Samal ajal lindistasid Soome Jippii sõbrad oma esimest CD-d “Taivan Isä hommissa”. Kui nad kuulsid, et Helinat pole enam meie keskel, otsustasid nad pühendada selle plaadi Helinale, sest enamik laule kannab evangeelset sõnumit.

Nii meie sõpradele Soomes kui ka meile sai see tuleviku motoks : TEMA TAHTIS, AGA EI JÕUDNUD – MEIE SAAME JA MEIE LÄHEME.

Helina viimane laul oli “Sära, Jeesus, sära”, mille sisuks oli Jeesuse kutse: minge kõike maailma.

Tõlkisin Jumala abiga esimesed Jippii laulud eesti keelde ja minu lapsed laulsid neid. Siis juba kutsuti meid Soome Via-stuudiosse lindistama. Salvestus õnnestus ning kogesime Jumala imelist juhtimist ja lähedalolu. Tundsime, et justkui Helina oleks tõesti olnud meiega. Lapsed nimetasidki selle Helina teenistuseks.

Juhhei laulud

Juhhei on laste ülistusteenistus.

Juhhei esimese CD “Juhhei – mina pääsen taevasse ” presentatsioon oli Oleviste kirikus 2002 veebruaris. Juhhei hakkas mööda Eestit reisima, läksime laulma, kuhu iganes kutsuti. Kontsertidega oleme väga paljudes kohtades saanud laulude kaudu rääkida Jeesuse armastusest.

Peale laulmiste ja plaadi salvestamise lavastasime näidendi “Tänavalaps”, kuhu olid kaasatud inimesed erinevatest Võru kogudustest. Näidend rääkis tänavalastest ning sellest, et Jumal hoolib meist igaühest, ükskõik, milline on meie taust ja kultuur.

Peagi valmis plaat ”Majakas maailmas” (2003). Valmisid ka näidendid “Majakas maailmas“ ja “Taevas avaneb“.

2005 a juulis lindistasime Kehras Juhhei kolmanda CD “Minge kõike maailma”.

Meie pere Juhheile on lisandunud koorid ja ansamblid Eesti mitmest kogudusest, kes oma lastele Juhhei laule on õpetanud.

Rita Paju